HOME PROGRAM PŘEDPRODEJ ZVUK INTERIÉR GALERIE KONTAKT MAPKA NAPSALI O NÁS PRODEJ

DYMYTRY - Křest CD „Neonarcis“, Domažlice, RC Death Magnetic - 28. září 2012

deathmagnetic28.09.2012
Nadstandardní vztah pražských DYMYTRY k domažlickému publiku není žádným zvlástním tajemstvím, takže není divu, že druhý oficiální křest jejich nového alba „Neonarcis“ se odehrál den po křtu pražském také v klubu Death Magnetic v centru Domažlic. Sice bez hosta, který o dvacet čtyři hodin dříve obohatil večer v Retro Music Hall, zato ale v k prasknutí plných klubových prostorách. A v atmosféře, která k příležitosti křtu nové nahrávky padla jako ulitá.

Nevím, jak jinde, ale v Domažlicích, kde jsem živé vystoupení DYMYTRY shlédl již podruhé, to tak zkrátka funguje. Nejspíš proto, že kapela se zde (navzdory predátorským maskám) prezentuje skrz naskrz lidsky a vstřícně, když například bez problémů a kompletně zamaskovaná zahraje i v pozdním odpoledni pár skladeb pro nezletilé potomky rodičů, kteří se chystají na její večerní koncert, a nejspíš také proto, že její repertoár, včetně toho aktuálního, zkrátka má svoje kvality, díky nimž se vyplatí ji čas od času živě shlédnout. No a nedejte si pak ujít tu poctivou hodinu a půl v téhle hudební společnosti, když se navíc křtí nová deska, na místě jí lze pořídit za zanedbatelných 120,- Kč a můžete si jí pak nechat kapelou podepsat, pokecat s ní u piva anebo se s ní třeba vyfotit.

Avizovaný začátek koncertu se posouval, jak jen to bylo možné, aby bubeník Miloš Meier, zaneprázdněný otloukáním škopků ještě kdesi jinde, stihl s DYMYTRY odehrát alespoň nějakou tu skladbu. Někdy po půl desáté už to ovšem nešlo déle protahovat, a tak predátorská úderka nastoupila s druhým bubeníkem Eduardem Štěpánkem, který byl přítomen právě pro tento případ (nakonec až na úplně poslední skladbu odehrál úplně všechno). Zvuk byl, jak je ostatně v Death Magneticu dobrým zvykem, ošetřen jaksepatří, takže dalšímu dobytí magnetických klubových prostor pražskými metalovými dravci už nestálo v cestě vůbec nic.

A bylo to přesně tak energické a vtahující, jako když se zaposloucháte do nového alba „Neonarcis“, jež bylo středobodem celého dění. DYMYTRY sázeli v podstatě jeden hit za druhým (a že jich tedy už mají) a nebýt předělu, kdy novinku pokřtili všichni čtyři majitelé klubu a kapela se poté zjevila ve zbrusu nových maskách (znovu na predátorské téma), byla by to vlastně jedna jediná, zběsilá a nezastavitelná jízda královstvím řádně nabroušeného a melodického metalu. Krom již tradičních věcí typu „Dejte mi pít“ zazněly dokonce i dávné tutovky „Captain Heroin“ a „Arabia“, ale největší pozornost se pochopitelně věnovala „Neonarcisovi“, jehož prezentovaly třeba „Síť pro sociály“, „Rédijo“, „Jsem nadšenej“, „Harpyje“, „Ocelová parta“ nebo opravdu povedená balada „Pod Nuselákem“.

Nám spíše vzadu stojícím tak k úplné dokonalosti chyběl v podstatě jen dobrý výhled, ale to je věc, kterou v typickém klubovém prostředí při vyprodané kapacitě asi nelze jen tak očekávat. Čert ho ale vem, obzvláště když to znamená, že všichni přítomní se doma odpojili od facebooků a spol. a přišli tak symbolicky protestovat proti tvrzení kapely, že „jsou prázdný kluby, kina, divadelní sály“ z již vzpomínané skladby „Síť pro sociály“.


NOID - Koncert v RC Deathmagnetic
proběhl nad očekávání!

deathmagnetic11.07.2011
Díky za další skvělej koncert v RC Deathmagnetic, atmosféra byla super! Kdyby ste měl někdo nějakou fotodokumentaci tak sem s ní! Možná ste si všimli změny na postu baskytaristy, jímž byl Jakub Rolník, který se pro tento koncert zhostil basových tónů v rekordně krátkém čase! Takže klobouk dolů a díky Kubo!
Teď nás čekají koncertní prázdiny a v září se na vás moc těšíme a snad i s nějakou informací o dlouho slibovaný desce!
(Snad už se najde někdo, kdo nám s realizací desky trochu helpne) :-)
Užívejte léta!!
...:::NOID:::...

AB BAND a MAELSTRÖM V DEATH MAGNETIC!

deathmagnetic20.11.2010
Nejprve něco o klubu samotném. Jak již zasvěcenci zřejmě postřehli, tenhle klubík se jmenuje podle nového alba Metallicy Death Magnetic. Je dost odvážné dát metalové hospodě název po albu tak světoznámé kapely. Ale ujišťuji vás, že tohle jméno si opravdu zaslouží. Každý metalový fanoušek musí po prvním shlédnutí klubu doslova chrochtat blahem. Death Magnetic je poměrně malý klub, ale všechny ty vychytávky vás srazí na kolena. Najdete tam stylové lavice a stoly - vše do stylu desky Death Magnetic, na stěnách velké zasklené plakáty metalových velikánů jako Iron Maiden, Guns n’Roses, Black Sabbath, Judas Priest a mnoho dalších. Na dveřích od dámských záchodů se na vás usmívá Tarja Turunen, z dveří na pány zase hrozí Jim Morrison. Prostě stylovka. Osobně se mi nejvíc líbil Eddie v životní velikosti, který ležérně sedí na chlaďáku, hrozí a pomalu pokyvuje hlavou, ze které mu rudě svítí oči. Prostě metalový ráj:)

A teď k samotnému koncertu. Jako předkapela AB Bandu se představili plzenští Maelström, kteří teď v listopadu oslavili již pět let úspěšného hraní. Kluci to solidně rozjeli a namíchali divákům směsici živého metalu a crossoveru. Zahráli takové pecky jako Naděje, Lilith, Sahara, Černá a spoustu dalších. Hráli poměrně dlouho a bylo vidět, že je to baví a že jim to opravdu jde od ruky. Zpěvák kapely Vasil Koban má výborný melodický hlas a celkově myslím, že skupina má našlápnuto ještě mnohem výš.
Po Maelström začal sál ještě víc houstnout a na pódiu začal zvučit AB Band. Fanoušci začali nadšeně řvát, když Aleš Brichta váhavým krokem vyšel z postranních dveří na pódiu, s flaškou piva v ruce a cigaretou v druhé. Líně se opřel o zeď a pozoroval zbytek kapely, který ještě spěšně nazvučoval. A pak to začalo. Upřímně, byla jsem dost překvapená. O Brichtovi se říká, že odehraje pár písniček a zabalí to, ale v Death Magnetic ho to asi skutečně bavilo, protože hrál minimálně hodinu a půl. A to je na Brichtu solidní výkon.
I když bylo slyšet, že už má s uzpíváním některých rychlejších pasáží maličko problém (tvrdí se, že za dob Arakainů vykouřil až šedesát cigaret denně, těžko říct, jak je to dnes), pořád to byl starý dobrý Brichta a zpíval jednu pecku za druhou. Došlo dokonce i na písničky Arakainů – Princess, Metalománie, Ztráty a nálezy a Slečna Závist. Ze svého repertoáru zahrál takové pecky jako Deratizér, Barák na odstřel, Dívka s perlami ve vlasech, Jsem jen blázen jen a spoustu dalších. Koncert prostě bavil a bylo to vidět i na lidech kolem. Brichta působil sympaticky a v pauzách mezi písničkami přidal i vtipné průpovídky. Věčná škoda, že Arakain přišel o tak výborného zpěváka.
Sečteno a podtrženo, skvělý koncert ve skvělém prostředí. Skvělé kapely, úžasná atmosféra a stylové prostředí klubu.


NOID - Koncert v RC Deathmagnetic
proběhl nad očekávání!

deathmagnetic11.07.2011
Díky za další skvělej koncert v RC Deathmagnetic, atmosféra byla super! Kdyby ste měl někdo nějakou fotodokumentaci tak sem s ní! Možná ste si všimli změny na postu baskytaristy, jímž byl Jakub Rolník, který se pro tento koncert zhostil basových tónů v rekordně krátkém čase! Takže klobouk dolů a díky Kubo!
Teď nás čekají koncertní prázdiny a v září se na vás moc těšíme a snad i s nějakou informací o dlouho slibovaný desce!
(Snad už se najde někdo, kdo nám s realizací desky trochu helpne) :-)
Užívejte léta!!
...:::NOID:::...


ABBAND

deathmagneticDěkujeme domažlickému klubu Rock Club Death Magnetic nejen za organizační záležitosti, prostředí, ale i fanouškům za výbornou atmosféru, kterou nám na vystoupení ABBANDU vytvořili....za celý ABBAND děkuje manager Martin "Mitva" Lukeš


DYMYTRY Podzimní tour - jedna velká pařba

deathmagneticNaše minitour s kapelami xXXXx, Seven a speciálním hostem Victorem Smolskim je v plném proudu. Máme za sebou 4 příjemné koncerty v Bratislavě, Praze, Domažlicích a v Nejdku. Vaše hojná podpora je nám důkazem, že stojí za to tahat po nocích bedny tam a zpět :o).

Na pekelný koncert v Praze v Klubu Kain navázal snad nejlepší koncert sezony v Domažlickém ráji rockerů, v klubu Death Magnetic. Nejen, že se nám podařilo klub naplnit až po okraj, ale hlavně jsme si všichni užili pařbu, na jakou se nezapomíná! Náš čerstvý třicátník R2R si lepší oslavu narozenin těžko mohl představit. Děkujeme Vám všem za podporu a především děkujeme majitelům Death Magnetic, že vytvořili pravou Mekku jak pro rockové fandy, tak pro kapely. Tour ale rozhodně nekončí, proto Vás zveme a voláme na další společné veselice, které se tento týden budou konat v Olomouci, Brně a Kolíně.

Společně to pořádně rozjedem!!!!ROCK CLUB DEATH MAGNETIC fandí a podporují dymytry


email: death-magnetic@seznam.cz | Valid XHTML 1.0 Transitional
PARTNEŘI: WP auto Dřevoškrt Domažlice VM praktik tisk letáků, vizitek a plakátů - netprint
Tisk letáků, plakátů a vizitek